Najczęściej zadawane pytania
1) Jaka jest różnica między gontem z tworzywa sztucznego a drewnianym gontem?
Drewniany gont - świeżo wykonany Gont z tworzywa sztucznego DDS II - czarny
Zaletą gontu z tworzywa sztucznego jest długi okres użytkowania bez konieczności konserwacji, niewielki ciężar, brak nasiąkliwośći i nierozpuszczalność oraz cena nabycia, która wynosi tylko jedną trzecią ceny pokrycia wykonanego z drewnianego gontu. Gont z tworzywa sztucznego nie wymaga konserwacji (drewniany gont trzeba malować raz na 3 lata).
2) Jaka jest trwałość gontu z tworzywa sztucznego EUREKO?
Trwałość wynosi 50-70 lat. Na pokrycie dachowe udzielamy gwarancji na okres 30 lat.
3) Jaki jest minimalny spadek dla pokrycia dachowego z tworzywa sztucznego EUREKO?
Minimalny spadek niezbędny do ułożenia pokrycia dachowego z tworzywa sztucznego EUREKO wynosi 25°. W przypadku dachów o niższym spadku (<25°) stosuje się balacha na rąbek stojący.
4) Drewniany gont wymaga malowania, konserwacji, remontu, czy gont z tworzywa sztucznego również wymaga pielęgnacji?
Gont z tworzywa sztucznego nie wymaga konserwacji (nie trzeba go malować ani remontować). Jest odporny na zarastanie liszajami i innymi mchami.
5) Czy EUREKO DDS II należy do grupy lekkich, czy ciężkich pokryć dachowych?
EUREKO DDS II to lekkie pokrycie dachowe. Jego waga wynosi ok.7kg/m2.
6) Czy pokrycie dachowe EUREKO DDS II nie zdmuchnie wiatr?
Nie zdmuchnie. Pokrycie dachowe przybija się ocynkowanymi gwoździami o długości 32 mm a ich zużycie wynosi 40 szt./m2.
7) Jakie narzędzia będą mi potrzebne do montażu?
Nie stosuje się żadnych specjalnych narzędzi. W zupełności wystarczą narzędzia stosowane do układania innych pokryć dachowych.
8) Tworzywo sztuczne pracuje! Czy muszę wykonać między szablonami pokrycia dachowego szczeliny?
Tak, między poszczególnymi szablonami trzeba zachować szczelinę dylatacyjną - wg pogody. Zabieg ten jest niezbędny dlatego, aby pokrycie dachowe pod wpływem ciepła i zimy mogło się rozszerzać lub kurczyć. Podczas darmowego szkolenia uczymy, jak to wykonać prawidłowo.
9) Czy do pokrycia kosza i naroży będzie mi potrzebna blacha?
Nie będzie, ze względu na stosowanie akcesoriów dla koszów DDU II i elementów do naroży DDN II, można kryć najrozmaitsze kształty, w tym kosze i naroża, a nawet lukarny.
10) Czy macie w ofercie także szablony krawędziowe i gąsiory?
Gąsiory produkujemy w oparciu o podstawowe szablony, w zależności od spadku dachu. Szablonów krawędziowych nie mamy, stosujemy miedzianą lub tworzywem sztucznym powlekaną blachę, która jest ukształtowana zgodnie z wymaganiami Klienta. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji montażu.
11) Gdzie wszędzie mogę zastosować pokrycie dachowe EUREKO DDS II?
Produkt EUREKO DDS II to wierna kopia klasycznego drewnianego gontu łupanego. Został specjalnie zaprojektowany w charakterze pokrycia dachowego i okładziny elewacji o wszechstronnym zastosowaniu. Dlatego więc nadaje się nie tylko do krycia dachów domów rodzinnych, domków letniskowych, chat, lecz także jako okładzina elewacji tychże obiektów - szczególnie podczas ich docieplania. Nadaje się również do krycia dachów oraz jako okładzina elewacji najróżniejszych budowli ogrodowych lub do pokrywania cokołów podczas docieplania budynków itd.
12) Czy firma udziela gwarancji na materiał?
Tak, gwarancja na materiał jest udzielana na okres 30 lat. Firma wykonująca montaż pokrycia dachowego EUREKO DDS II musi posiadać certyfikat odbycia szkolenia. Jeśli firma nie będzie miała certyfikatu odbycia szkolenia, gwarancja na pokrycie dachowe nie zostanie udzielona. W razie zainteresowania, chętnie zarekomendujemy certyfikowane firmy w Twojej okolicy.
13) Czy ja sam we własnym zakresie mogę ułożyć gont z tworzywa sztucznego EUREKO DDS II?
Tak, każdy może to wykonać. To proste, jak układanie klocków lego. W każdym bądź razie, zalecamy odbyć nasze szkolenie, które jest darmowe. W ten sposób gwarancja będzie obejmowała również i materiał.
14) Czy można chodzić po pokryciu dachowym?
Tak, po pokryciu dachowym można chodzić.
15) Jak można wstawiać dodatkowe okna dachowe?
Nasze pokrycie dachowe można w łatwy sposób, nie uszkadzając go, zdemontować. Wstawić okno dachowe i następnie z powrotem założyć pokrycie dachowe.
16) Co należy robić w razie otrzymania uszkodzonego pokrycia dachowego?
Nie zdarza się to. Od 2000 roku nie rejestrujemy żadnego takiego uszkodzenia. Pokrycie dachowe nie jest kruche, nie można go łatwo rozbić. Jest wykonane z tworzywa sztucznego, dlatego jest giętkie.
17) Co robić, jeżeli zabraknie mi kilka m2 pokrycia dachowego EUREKO DDS II?
Każdy szablon ma z tyłu wyznaczony numer partii. Wyślij do nas ten numer, a my dołożymy starań, aby znaleźć najbardziej do niego zbliżone numery i wysłać do Ciebie potrzebny, brakujący materiał. Zalecamy mieszanie palet między sobą. Jeżeli będziesz pewien, że zabraknie Ci pokrycia dachowego, odłóż kilka szablonów na bok, aby je później zmieszać z świeżo dostarczonymi. Zalecamy umieścić go w takim wypadku w najmniej widocznych miejscach.
18) Co robić, jeżeli w zupełności nie wykorzystam pokrycia dachowego EUREKO DDS II?
W ramach RCz wykupujemy zużyte pokrycia dachowe. Wykup w ramach UE planujemy na przyszłość.
19) Jakie są koszty transportu do UE?
W zależności od wielkości i ciężaru towaru zostanie przez nas zaoferowany najbardziej korzystny rodzaj transportu - na dowolny adres w obrębie UE. Ze względu na duże gabaryty towaru nie można ustalić jednolitej ceny transportu. Cena transportu zostanie obliczona na podstawie otrzymanego zamówienia, a następnie w sprawie jej wysokości skontaktujemy się z Tobą. Nie wysyłamy towaru bez Twojej uprzedniej zgody i potwierdzenia całkowitej ceny, w tym kosztów transportu.
20) W jaki sposób mogę dokonać płatności?
Towar wysyłamy natychmiast po wpłynięciu uzgodnionej kwoty na nasz rachunek bankowy.
21) Gdzie się produkuje pokrycie dachowe EUREKO DDS II?
Pokrycie dachowe EUREKO DDS II produkowane jest w Czechach przez spółkę REGRA PLAST spol. s r.o., założoną 1999 roku, która jest zakładem zajmującym się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych. Spółka posiada zakład produkcyjny w miejscowości Obora u Loun a jego główny produkt stanowią pokrycia dachowe EUREKO. W procesie produkcyjnym są nieustannie wdrażane innowacyjne zmiany, powiększana jest także wielkość produkcji, co jest efektem nieustannie rosnącego popytu na pokrycia dachowe EUREKO na krajowym i zagranicznym rynku. Do maksymalizacji podwyższenia jakości przycznia się także wdrażanie zintegrowanego systemu zarządzania ISO 9001 i ISO14001.
22) Czy firma posiada certyfikaty wymagane w UE?
Tak. Posiadamy wszystkie certyfikaty potrzebne w UE. W razie zainteresowania, przedstawimy je lub możemy wyśłać ich kopie.
23) W jaki sposób mogę zamówić pokrycie dachowe?
Wyślij do nas wymiary dachu a my BEZPŁATNIE przedstawimy Ci naszą ofertę cenową: więcej
Kieruj pytania na adres: info@drdlik.cz,