GREEN

W przygotowaniu...2021!

 

Po prostu genialne rozwiązanie zielonego dachu - kasety z tworzywa sztucznego EUREKO. Technologia ta umożliwia zkrócenie czasu procesu realizacji do minimum!

To ponadczasowe pokrycie dachowe znajduje się obecnie na etapie badań i certyfikacji. Jego wprowadzenie na rynek planuje się na początek 2021 roku. Pokrycie dachowe jest przeznaczone do skośnych dachów o spadku 5-60°, z klasycznym mocowaniem do łat. EUREKO GREEN będzie pełnić funkcję klasycznego układanego pokrycia dachowego, jak również i nośnika dla ekstensywnego zielonego dachu. Będzie cechować się bardzo dużą łatwością układania i korzystną ceną.

Více informací
Brak przedmiotu

GREEN EUREKO

Drdlík- GREEN EUREKO

 

EUREKO GREEN extenzivní zelená střecha EUREKO GREEN extenzivní zelená střecha

Podstawowy szablon
EUREKO GREEN

Wymiary: 36 x 36 cm
Wysokość: 11 cm
Waga: 1,12 kg (pusty szablon) Zużycie: 9szt./ m2

 

Lekki ekstensywny zielony dach

W stanie suchym układ warstw obsadzony roślinnością stanowi dobrą izolację termiczną i przez cały rok zapewnia wewnątrz budynków przyjemny klimat. Funkcję tę niezawodnie spełniają także ekstensywne zielone dachy o grubości warstw około 10 cm.

Środowisko

„Prawdopodobnie nadchodzi kolejny gorący i suchy rok, i właśnie zielone dachy mogą przyczyniać się do poprawy klimatu w miastach, zwiększając udział zielonych powierzchni obsadzonych roślinnością“, stwierdza Jana Šimečková, Dyrektor Sekcji Zielone Dachy przy Związku Zakładania i Utrzymywania Zieleni.

Celem jest nie tylko zwrócenie uwagi na możliwość zazielenienia dachów, lecz przede wszystkim pokazanie, że na terenie Czech istnieje wielu światłych inwestorów, którzy chcą zainstalować na swoich obiektach zielone dachy, projektantów, zdolnych je zaprojektować oraz zdolnych firm, potrafiących zielone dachy zrealizować.

„Wskutek narastającej ilości informacji o szybko postępujących zmianach klimatycznych można zakładać, że trend wdrażania środowisku przyjaznych środków i oszczędzania energii w budownictwie będzie nadal kontynuowany. Gwałtowny spadek różnorodności biologicznej, wzrost średniej temperatury, długookresowe susze, lub na odwrót intensywne opady deszczu stanowią problemy, którym często łatwiej stawiać czoło, podejmując środowisku przyjazne niż technologiczne środki. Zielone dachy, które należą do ich grona, to jeden z najbardziej popularnych sposobów na przywracanie zielonych terenów do miast, będących ze względu na dużą koncentrację ludności szczególnie wrażliwych na zachodzące zmiany klimatyczne“, opisuje Prezes Rady Sekcji Zielone Dachy, Pavel Dostal.

 

Ekstensywny, czyli (prawie) bez konieczności pielęgnacji

Istota ekstensywnego zielonego dachu to roślinność posiadająca możliwości pełnej regeneracji, potrafiąca przetrwać w wymaganej jakości bez regularnego zalewania i tylko przy ograniczonej pielęgnacji (zazwyczaj raz lub dwa razy w roku kontrola, usuwanie niechcianych gatunków roślin, nawożenie według rodzaju substratu i fazy rozwojowej roślin). Dobór zastosowanych gatunków roślin należy możliwie jak najbardziej dostosować do warunków stanowiska.

Co się zazieleni na dachu?

Każdy rodzaj zieleni składa się ze zróżnicowanych form roślinności, które mogą się wzajemnie przenikać, lub odwrotnie, odróżniać się od siebie w zależności od istniejących warunków stanowiska, ulegając przy tym dynamicznie zachodzącym zmianom. Najchętniej stosowane rośliny na ekstensywnych zielonych dachach to:

  • rojniki,
  • rozchodniki, ewentualnie inne sukulenty,
  • trawy i zioła sucholubne,
  • ewentualnie ich kombinacje. 

Są to sukulenty, które potrafią przetrwać nawet w ekstramlnych warunkach klimatycznych. Dlatego więc nie trzeba ich podlewać.

Porada

Chcesz samodzielnie zaprojektować własny zielony dach? Zobacz porady, za pomocą których, każdy potrafi to zrobić.

Kieruj pytania na adres: info@strecha-je-hra.cz,

 

 

Zpět nahoru

Sdílejte a získejte odměnu

Nakoupili jste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začněte nás sledovat na instagramu a pochlubte se vaší realizací s hashtagem #instagramdrdlik. Získáte od nás odměnu!